انتخاب چوب برای تولید پالت چوبی

10 / 10
از 1 کاربر

انتخاب چوب برای تولید پالت چوبی

انتخاب اینکه چه چوبی برای ساخت پالت چوبی استفاده شود معمولا به قیمت و دوام چوب بستگی دارد. چوب یک ماده ارزان قیمت، بسیار محکم است و بعد از تبدیل شدن به پالت چوبی قابل بازیافت است. و به طور قابل توجهی در سرار جهان مورد استفاده قرار می گیرد.برخی از تولیدکنندگان تخصصی، نیاز به پالت های فلزی و یا پلاستیکی دارند، اما این مواد خیلی گران تر هستند.برای اکثر بخش ها، چوب محبوب ترین ماده در دسترس است.

انتخاب چوب

اولین گزینه ای که باید در نظر گرفته شود نوع چوب مورد استفاده در ساخت پالت چوبی است. مطالعات اخیر بیانگر وجود طیف وسیعی از کیفیت در بازار پالت چوبی است. تولید کنندگان معتبر پالت چوبی از چوب های با کیفیت بالا برای تولید و ساخت پالت چوبی استفاده می کنند.پالت چوبی از هسته چوب پهن برگان تهیه می شود. هنگامی که قسمت های خارجی یک درخت برای ساخت وسایل دیگر استفاده می شود، هسته آن برای تولید پالت چوبی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیش از دو برابر پالت های چوبی از چوب جنگلی سخت ساخته شده اند. بیش از 60% پالت های چوبی ساخته شده از چوب پهن برگان ترکیبی از چوب های مختلف هستند اما 27% از چوب بلوط و یا هسته چوب های سخت دیگر ساخته شده اند. از آنجا که هسته چوب های جنگلی مانند بلوط و گیلاس با دوام تر هستند، پالت چوبی ساخته شده از این نوع چوب ها برای بارهای سنگین و آسیب پذیر ایده آل تر هستند. چوب های سخت به سه صورت زیر دسته بندی شده اند، تراکم بالا، متوسط و پایین. و انتخاب نوع آن به نیاز شما بستگی دارد.

پالت چوبی ساخته شده از چوب های نرم، از سوی دیگر، برای بارگیری های سبک تر و کمتر آسیب پذیر مانند بسته های دستمال کاغذی مناسب هستند. دوام نرم چوب ها را می توان با خشک کردن از طریق کوره افزایش داد. انجام فرآیند خشک کردن چوب کاج زرین در کوره، این چوب را از نظر استحکام با برخی از پهن برگان برابر می کند. سوزنی برگان از پهن برگان سبک تر هستند و شرکت با در نظر گرفتن بسته ها و حمل و نقل آنها جنس پالت چوبی را انتخاب می کند. بدیهی است مشتریانی که بارهای سنگین حمل می کنند نیاز به پالت چوبی قویتر برای پشتیبانی کالاهای خود دارند. امروزه چوب یک راه حل موثر برای نیازهای پالت در آمریکا است. پالت چوبی هنوز هم در بسیاری از کسب و کار ها که دارای بخش نقل و انتقال محصولات هستند مورد استفاده اند.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

در حسرت چوب: پیامدهای پیش روی فرآیند تولید پالت چوبی

آسیب های شایع در استفاده از پالت چوبی و روش های مقابله با آنها

چرا عرضه چوب برای پالت چوبی با تقاضا آن هماهنگی ندارد؟

آناتومی پالت چوبی

مزایای پالت چوبی نسبت به پالت پلاستیکی و مقوایی

روش های تامین چوب جنگلی مورد نیاز برای تولید پالت چوبی

چگونه از کپک زدن پالت چوبی جلوگیری کنیم؟

چگونه یک پالت چوبی با اندازه مناسب انتخاب کنیم؟

فرآیند تولید پالت چوبی

از مزایای داشتن تامین کنندگان متعدد پالت چوبی چیست؟

مقایسه اجاره پالت چوبی با خرید پالت چوبی

چگونه از تخریب پالت چوبی جلوگیری کنید؟

چرا پالت چوبی از ترکیب چوب های مختلف ساخته شده اند؟

رابطه پالت چوبی و صنعت ساختمان

عملیات حرارتی در پالت چوبی و مزایای آن

عرضه و تقاضا: چگونه بازار پالت چوبی تحت تاثیرصنایع دیگر است؟

IPPC چیست و چه نقشی در صنعت پالت چوبی دارد؟

آیا جایگزینی برای پالت چوبی به منظور انتقال کالا وجود دارد؟

صنایع رقیب پالت چوبی در تهیه چوب درجه پایین

عوامل موثر در قیمت پالت چوبی