مزایای استفاده از پالت چوبی

10 / 10
از 1 کاربر

مزایای استفاده از پالت چوبی

استفاده از پالت چوبی در سراسر جهان رایج و مرسوم است. به خصوص در کشورهای اروپایی و آمریکایی. مهم ترین دلایل و پر مصرف ترین مناطق در دنیا که از پالت چوبی استفاده می کنند، در این مقاله به صورت مختصر ارائه شده است.

  1. چوب یک محصول در دسترس و 100٪ تجدید پذیر، قابل بازیافت و قابل استفاده مجدد است. پالت های جایگزین بیشتر از نفت و گاز ساخته شده اند، و سوخت های فسیلی محدود هستند.
  2. بیش از 1.8 میلیارد پالت هرروزه در ایالات متحده تولید می شود. نود و سه درصد از این پالت ها، پالت چوبی هستند. این رقم شامل استفاده های زیاد پالت در حمل و نقل کشتیرانی نمی شود. بیش از 400 میلیارد $ تجارت در آمریکا، هر ساله در ظروف و پالت چوبی صادر می شود.
  3. ارزش اقتصادی جنگل ها غیر قابل باور است. بازدید کنندگان به تنهایی در زمین های تحت مدیریت سازمان جنگلداری ایالات متحده بیش از13 بیلیون $ در سال 2012 صرف کرده اند، و صنعت تولیدات جنگلی حدود 900،000 نفر را استخدام کرد. جنگل های ملی و مراتع 20 درصد از آب پاک ارائه شده در کشور، که حدودا مقداری معادل $ 27 بیلیون در هر سال است را فراهم می کنند. (انتشار اخبار سازمان جنگلداری ایالات متحده 21 مارس 2013).
  4. درست مثل صنعت پالت، مدیریت جنگل و مالکیت نیز می تواند یک کسب و کار خانوادگی باشد. در واقع، بیش از 56 درصد از جنگل های آمریکا متعلق به بخش خصوصی است. بسیاری از این جنگل ها متعلق به خانواده ها است. آنها در حال استفاده از شیوه های مدیریت جنگل برای انتقال این ارزش به نسل آینده هستند. (حقایق سرگرم کننده انجمن جنگل و کاغذ آمریکا)
  5. با توجه به فدراسیون اروپایی پالت چوبی و تولید کنندگان بسته بندی (FEFPEB) بیش از سه میلیارد پالت چوبی در اتحادیه اروپا، 1 میلیارد دستگاه بسته بندی سبک و چندین میلیارد واحد بسته بندی چوب های صنعتی در هر سال مورد استفاده است. بدین معنی که بسته بندی به طور کامل منطبق بر طبیعت است.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

در حسرت چوب: پیامدهای پیش روی فرآیند تولید پالت چوبی

آسیب های شایع در استفاده از پالت چوبی و روش های مقابله با آنها

چرا عرضه چوب برای پالت چوبی با تقاضا آن هماهنگی ندارد؟

آناتومی پالت چوبی

مزایای پالت چوبی نسبت به پالت پلاستیکی و مقوایی

روش های تامین چوب جنگلی مورد نیاز برای تولید پالت چوبی

چگونه از کپک زدن پالت چوبی جلوگیری کنیم؟

چگونه یک پالت چوبی با اندازه مناسب انتخاب کنیم؟

فرآیند تولید پالت چوبی

از مزایای داشتن تامین کنندگان متعدد پالت چوبی چیست؟

مقایسه اجاره پالت چوبی با خرید پالت چوبی

چگونه از تخریب پالت چوبی جلوگیری کنید؟

چرا پالت چوبی از ترکیب چوب های مختلف ساخته شده اند؟

رابطه پالت چوبی و صنعت ساختمان

عملیات حرارتی در پالت چوبی و مزایای آن

عرضه و تقاضا: چگونه بازار پالت چوبی تحت تاثیرصنایع دیگر است؟

IPPC چیست و چه نقشی در صنعت پالت چوبی دارد؟

آیا جایگزینی برای پالت چوبی به منظور انتقال کالا وجود دارد؟

صنایع رقیب پالت چوبی در تهیه چوب درجه پایین

عوامل موثر در قیمت پالت چوبی