چگونه از کپک زدن پالت چوبی جلوگیری کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر

چگونه از کپک زدن پالت چوبی جلوگیری کنیم؟

ترکیب رطوبت، هوای گرم و چوب، شرایط مناسبی برای قارچ ها به وجود می آورد. به خصوص در ماه های گرم و مرطوب تابستان، تولید کنندگان و مصرف کنندگان پالت چوبی باید بیشتر مراقب پالت چوبی باشند. شرکت های غذایی و دارویی باید به طور خاصی در مورد قارچ ها محتاط و هوشیار باشند.

پالت چوبی ، از بسیاری ازجهات، به مانند اسب های بارکش هستند. هیچ کس تمایل به فکر کردن درمورد آنها ندارد، اما پالت چوبی برای انتقال امن کالاها ضروری است. برای دفع رشد کپک، مطمئن شوید که ارائه دهنده پالت چوبی اقدامات لازم برای مقابله با آنها را انجام داده باشد. شما نیز می توانید با انجام چند اقدام ساده از هجوم کپک ها به پالت چوبی جلوگیری کنید. مراحل پیشگیری از کپک زدن شامل استفاده از چوب مناسب، خشک نگه داشتن پالت چوبی، حفظ حرکت هوا در فضای ذخیره سازی و چرخاندن پالت چوبی است.

نقش کارخانه تولید پالت چوبی در جلوگیری از کپک زدن

 مهم ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که کپک ها در شرایط مرطوب رشد می کنند. محدود کردن رطوبت بهترین راه برای محافظت از کپک زدن پالت چوبی است. مشتریانی که در مورد کپک زدن پالت چوبی خیلی نگران هستند، باید مطمئن شوند که تولید کننده پالت چوبی در طول مراحل تولید پالت چوبی در کوره خشک از چوب کاج جنوبی زرد به جای چوب جنگلی سبز استفاده کرده باشد. چوب های جنگلی سبز دارای رطوبت بالا هستند و بیشتر در معرض هجوم کپک ها قرار می گیرند. علاوه بر این، روی تمام چوب ها حتی در هنگام حمل و نقل باید با وسیله ای مانند برزنت پوشانده شوند. برزنت می تواند یک ماده خوب به منظور جلوگیری از نفوذ بارش و رطوبت در چوب باشد. هنگامی که چوب قطع می شود، باید در یک منطقه که دارای جریان هوا است نگه داشته شود.

پس از تولید پالت چوبی، آنها هنوز هم مستعد ابتلا به رشد کپک می باشند. ارائه دهندگان پالت چوبی و مصرف کنندگانی که دارای موجودی زیادی پالت چوبی هستند باید به طور منظم موجودی پالت چوبی خود را بچرخانند و مطمئن شوند که تمام پالت های چوبی چرخانده شده باشند. در طول حمل و نقل، حفظ جریان هوا به منظور جلوگیری از رشد کپک حیاتی است. داخل یک کامیون به راحتی می تواند تبدیل به یک اجاق بزرگ شود، و کپک ها در این شرایط در کمتر از سه ساعت ظاهر خواهند شد.

اقدامات مصرف کننده پالت چوبی به منظور جلوگیری از کپک زدن

اگر شما یک محموله پالت چوبی دریافت کردید که دارای کپک زدگی بود می توانید آن محموله را قبول نکنید. اما اگر شما یک سفارش خرید پالت چوبی را دریافت کردید، و بعد از مدتی دچار کپک زدگی شد، نمی توانید آنها را مرجوع کنید و باید مجددا یک سفارش دیگر ثبت کنید. به منظور جلوگیری از هزینه مجدد، شما می توانید چند مورد از گام های بالا را رعایت کنید:

  • پالت چوبی را در داخل قرار دهید و آن را از المنت های ذکر شده دور نگه دارید.
  • پالت چوبی را بچرخانید. و از چرخش تمام پالت های چوبی مطمئن شوید (مثلا با علامت گذاری).
  • به بهترین نحو جریان هوا را در انبار و کانتینرهای حمل و نقل حفظ کنید.

کپک ها واقعا می توانند یک مشکل خیلی بزرگ هم برای تولید کنندگان و هم مصرف کنندگان پالت چوبی، به خصوص در ماه های گرم و مرطوب تابستان باشند.اما به هر حال وجود دارند و شما برای جلوگیری بروز این مشکل بهتر است نکات گفته شد در این مقاله را بررسی کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

در حسرت چوب: پیامدهای پیش روی فرآیند تولید پالت چوبی

آسیب های شایع در استفاده از پالت چوبی و روش های مقابله با آنها

چرا عرضه چوب برای پالت چوبی با تقاضا آن هماهنگی ندارد؟

آناتومی پالت چوبی

مزایای پالت چوبی نسبت به پالت پلاستیکی و مقوایی

روش های تامین چوب جنگلی مورد نیاز برای تولید پالت چوبی

چگونه از کپک زدن پالت چوبی جلوگیری کنیم؟

چگونه یک پالت چوبی با اندازه مناسب انتخاب کنیم؟

فرآیند تولید پالت چوبی

از مزایای داشتن تامین کنندگان متعدد پالت چوبی چیست؟

مقایسه اجاره پالت چوبی با خرید پالت چوبی

چگونه از تخریب پالت چوبی جلوگیری کنید؟

چرا پالت چوبی از ترکیب چوب های مختلف ساخته شده اند؟

رابطه پالت چوبی و صنعت ساختمان

عملیات حرارتی در پالت چوبی و مزایای آن

عرضه و تقاضا: چگونه بازار پالت چوبی تحت تاثیرصنایع دیگر است؟

IPPC چیست و چه نقشی در صنعت پالت چوبی دارد؟

آیا جایگزینی برای پالت چوبی به منظور انتقال کالا وجود دارد؟

صنایع رقیب پالت چوبی در تهیه چوب درجه پایین

عوامل موثر در قیمت پالت چوبی