عوارض درمان پالت چوبی با استفاده از متیل برمید

10 / 10
از 1 کاربر

عوارض درمان پالت چوبی با استفاده از متیل برمید

تنها به دلیل اینکه درمان پالت چوبی با استفاده از متیل برومید قانونی است به این معنی نیست که باید از آن استفاده کنید.

از سال 1932 رایج ترین ماده برای درمان پالت چوبی در ایالت متحده آمریکا، متیل برومید بوده است. متیل برومید یکی از گسترده ترین آفت کش های مورد استفاده در جهان است. دولت آمریکا تلاش کرد تا استفاده از آفت کش های شیمیایی را که بسیار خطرناک هستند را حذف کند اما با این حال هنوز هم شرکت های خاصی هستند که درمان با مواد شیمیایی را به درمان حرارتی ترجیح می دهند و از آن استفاده می کنند.  NWPCA مسئول تنظیم درمان متیل برومید است در حالی که ALS مسئول تنظیم عملیات حرارتی است.

متیل بروماید چیست؟

 برمید متیل یک ماده شیمیایی بسیار سمی است که به عنوان ماده ضد عفونی کننده و آفت کش استفاده می شود. برمید متیل یک گاز بی رنگ و یا مایع سبک است، که معمولا بدون بو است، اما در غلظت های بالا دارای بوی شیرین، مانند کلروفرم است. با توجه به سازمان حفاظت محیط زیست ایالات متحده، "مطالعات بر روی انسان نشان داده است که ریه ممکن است در اثر استنشاق متیل برومید (کوتاه مدت) دچار آسیب شدید شود. استنشاق متیل بروماید (طولانی مدت)  می تواند منجر به اثرات عصبی حاد و مزمن در انسان شود." در میان مواد دیگر متیل بروماید یک ماده سرطانزا است که باعث التهاب اندام های داخلی مانند کبد و کلیه و باعث نقص جدی باروری/ و رشد جنین می شود.

استفاده از متیل بروماید به منظور درمان پالت چوبی تقریبا منسوخ شده ( البته هنوز نز گاها از آن استفاده می شود) و اکثر تولید کنندگان پالت چوبی برای درمان چوب از روش حرارتی استفاده می کنند. باید به این نکته توجه کنید که اگر استفاده از متیل برومید در شرایطی یک روش ارجح است حتما باید به همراه آفت کش های مجاز توزیع شود. کارکنان شرکت تولید کننده پالت چوبی ، در هنگام ضد عفونی کردن نباید آنجا حضور داشته باشند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :